O nás

 

 

CHOCOLAND a.s. je významná česká potravinářská společnost patřící mezi přední producenty cukrovinek a potravinářských polotovarů na českém trhu. Navazuje na více než stoletou tradici potravinářské výroby, která dnes probíhá v moderním závodě v Kolíně. Do širokého sortimentu patří především cukrovinky na bázi sóji, funkční tyčinky, čokoládové figurky, adventní kalendáře, kolekce, ledová čokoláda, čokoládové krémy a diabetické sladkosti.

Základní strategií společnosti CHOCOLAND je vyrábět vysoce kvalitní potravinářské výrobky respektující jak moderní trendy ve výživě, tak i zvyky spotřebitelů. Všechny výrobky je možné vyvinout podle přání zákazníka a jsou vhodné pro výrobu pod privátními značkami. Samozřejmostí jsou individuální přístup a příprava výrobku na míru.

Výrobky jsou exportovány nejenom do zemí EU (Německo, Itálie, Anglie, Portugalsko, Švédsko, Litva), ale i do ostatních zemí světa (USA, Japonsko, Nový Zéland, J.A.R., Libanon…). Distribuci na Slovensku a v Maďarsku má na starosti sesterský Chocoland s.r.o. sídlící v Bratislavě.

Mezi nejvýznamnější zákazníky patří velké zahraniční řetězce, tuzemské maloobchodní sítě a nezávislé velkoobchody. K zákazníkům směřují jak produkty pod vlastními ochrannými značkami Chocoland, Beri, Happy Choco nebo Dianella, tak také pod značkami privátními. Odběrateli privátních značek jsou kromě největších evropských řetězců i nadnárodní koncerny, např. Nestlé.

V Kolíně se vedle cukrovinek zpracovávají také potravinářské polotovary pro pekaře a cukráře pod značkou ALTIS Industry. Jsou určené pro další zpracování v nejrůznějších oborech potravinářského průmyslu a v kolínském závodě se vyrábějí už více než padesát let. Mezi tradiční položky patří sójové polotovary, v nabídce lze ale najít také širokou paletu polev, moderních náplňových krémů a řadu dezertních hmot nebo pražené jádroviny.

Altis